Türkiye'nin Lider Telefon Tamir Servisi
Email [email protected] Şimdi Ara! 0542 353 71 58
Türkiye'nin Lider Telefon Tamir Servisi
Email [email protected] Şimdi Ara! 0542 353 71 58

Samsung S9 İnceleme

Samsung’un amiral iki modelinden biri olan “S” serisinin yeni modeli S9 ve S9 Plus 25 Şubattaki lansman ile kullanıcıların beğenilerine sunuldu. Samsung S9 İnceleme Kasa veya görsel açıdan S8 den çok fazla ayrılmasa da ufak dokunuşlar ve yazılımlar ile farklılık yaratmaya çalışmışlar. Samsung S9 İnceleme konusunda bizden bilgi alabilirsiniz. Samsung S9 İnceleme konusunda aşağıda detaylı bilgi verilmektedir.

Kasa boyutları mm farkları ile neredeyse aynı. Yeni Android 8.0 güncellemesi alması ve S9’un aynı sürüm ile çıkmasından dolayı arayüz açısından da bir farklılık görünmemektedir.

Her iki cihazın diğer ortak özellikleri;

  • S8 ve S9 4 GB ram ile piyasaya sürülmesi
  • 64 GB dahili hafıza (128 ve 256 GB’lık Dahili hafıza modelleri de satışa çıkacaktır.)
  • 256 GB’a kadar hafıza kartı desteği
  • Bluetooth v5.0
  • Sonsuz Ekran daha az çerçeve daha çok ekran
  • Her iki telefonda Exynos işlemciyi kullanmakta, S8 Exynos 8805 ile piyasaya sürüldü S9 modelin ise Exynos 9810’la satışa sunulacak
  • 3000 mAh batarya (S9 da değiştirilmesini beklediğim bir özellikti)
Samsung S9 İnceleme
Samsung S9 İnceleme

S7 Edge’den S8 geçerken çok radikal değişiklikler yapan Samsung sanırım aynı radikal değişikliği S10 ile birlikte piyasaya sürebilir. S9’un çok farklı olmamasının bir sebebi bu olabilir. Samsung S9 İnceleme

Samsung S9 Özellikleri ve Detaylı İnceleme

Peki S9 hiç mi farklı değil bir önceki versiyonundan?

Elbette farklılıklar bulunmakta;

Samsung S9 İnceleme En önemli değişiklik kamera lensinde, düşük ışıkta bile daha net görüntü sağlayabilmeniz ve daha kaliteli resimler çekebilmeniz için geliştirildi. İnsan gözünü baz alan Samsung mühendisleri karanlıkta retinanın büyümesini ilham olarak almışlar. Kamera lensiniz karanlığa geçtiğinde büyüyüp gün ışığında küçülmektedir. Böylece karanlıkta ve düşük ışıkta bile çok net resimler yakalayabilirsiniz. Gün ışığında 1.5 f diyafram açıklığı olan ana kamera, karanlıkta 2,4 f çıkacaktır

12 mp Arka kamera / 8 Mp Ön kameraya sahip S9 telefonunuz ile 4k Videolar çekebilirsiniz.

Kamerada ki bir başka değişiklik ise ağır çekim kalitesindeki değişiklik, ortlama telefonlarda bulunan 240 fps’lik ağır çekim özelliği S9 ile birlikte yıkılmakta. Samsung S9 ile 960 fps(saniyede 960 resim) ye çıkmış mükemmel bir ağır çekim kalitesi yakalamış. Küçük bir bilgi yavaş çekim olan kameralarda 1080 fps kullanılmaktadır. Bu kalitede çektiğiniz videoları ileri geri oynatabileceğiniz gibi hareketli duvar kağıdı olarak da kullanabilirsiniz.

Samsung S9 İnceleme – İletişim

+90 542 353 71 58

+90 216 353 71 58

Tıkla WhatsApp’a Git.

S8’den kasa olarak tek farkı Parmak izi okuyucu ve sensör yerindeki değişiklik. S8 de kameranın sağında bulunan parmak izi okuyucusu aktif kullanımda sıkıntılar yarattığını yetkililer fark etmiş olacak ki kameranın hemen alt tarafına almışlar. Sensör ise parmak izi okuyucusunun yerini almış bulunmakta.

Artık amiral gemisi olarak adlandırılan (S ve Note) modelli telefonların standart özelliklerinden biri olan İRİS’te de geliştirme yapmışlar yeni modelde daha fazla güvenlik için hem göz hem de yüz taramasını yapmaktadır. Bizzat deneyimlediğim göz taramasının parmak izi okuyucusundan daha hızlı çalıştığını söyleyebilirim. Her iki özelliğin birlikte kullanımı nasıl olacak bekleyip göreceğiz.

Tüm Samsung cihazlar Samsung S9 İnceleme için en çok beklediğim ve muhtemelen sadece benim değil diğer kullanıcıların da beklediği bir özellik Stereo ses özelliğinin (yani altta ve üstte iki hoparlörünün) bulunması.

Leave a Reply